Pre koho to je vlastne vhodné?

Pre koho to je vlastne vhodné?

Pre koho to je vlastne vhodné?

Jednoduchá odpoveď je, že pre každého, ale tomu asi nikto neuverí.

Nie je také jednoduché napísať len pár slovami pre koho sú vhodné escape rooms. Ale ak sa napríklad bavíš rôznymi úlohami a hlavolamami, tak navštív nás, alebo nejakú inú escape room. Každá takáto miestnosť je vlastne sériou rôznych úloh, ktoré treba najprv objaviť, potom ich pochopiť a samozrejme ich je treba aj vyriešiť.

Ak si už niečo také hral na počítači a bavilo ťa to, tak neváhaj a zaži to na vlastnej koži. Určite to navštív, ak si chceš na vlastnej koži zažiť filmové scény, kde sa skupina ľudí snaží dostať von zo zamknutého domu kým príde majiteľ (u nás zažiješ ten časový stres, ale hororu sa báť nemusíte). Všetky takéto miestnosti sú o tom prehľadať všetko okolo seba, skombinovať to, čo nájdete tak, aby ste sa dostali k riešeniu a toto všetko treba stihnúť v stanovenom čase.

Ak si chceš vyskúšať ako funguješ ty a tvoj tím v časovom strese pri riešení problémov, tak poď. Všetky takéto miestnosti majú obmedzený čas, ktorý je vždy niekde zobrazený aby ste videli ubiehajúce sekundy. Postupne sa tak dostávate pod stále väčší tlak, pretože úloh býva veľa a času býva štandardne veľmi málo. V takomto stave aj tie najjednoduchšie príklady získavajú nebývalú obtiažnosť.

Našu miestnosť odporúčame pre ľudí starších ako 15 rokov. Môžu prísť aj mladší, ale len v sprievode dospelej osoby. Horná hranica nie je ničím obmedzená, len chuťou hráčov. Vo väčšine miestností je obmedzenie veku aj kvôli hororovej atmosfére, ale obvykle to býva obmedzené aj kvôli spôsobu hry. Hra väčšinou trvá viac ako 45 minút a mladší hráči po nejakom čase začínajú mať problémy so sústredením.

Čo ale keď mám stále obavy?

Väčšina ľudí, s ktorými som sa rozprával, ktorí ešte nikdy nenavštívili žiadnu escape room, sa bála zlyhania. Báli sa toho, že nebude nič vedieť, báli sa toho, že sa budú pred partiou cítiť hlúpo, báli sa toho, že zlyhajú. Vždy sa im snažím vysvetliť, že escape miestnosti nie sú o tom, aby hráči zlyhali, ale aby sa zabavili.

Preto mám v miestnosti kamery a monitory, aby som mohol radiť, aby som mohol posunúť hráčov na správnu koľaj. Radím, aby sa hráči cítili príjemne, aby si užili hru a aby neostali znechutení neschopnosťou vyriešiť nejaký problém. V iných miestnostiach to môže byť iný spôsob pomoci od vysielačiek, cez nápovedy, až po krik.

Ak sa hráči na niečom zaseknú, nie je to o slabosti hráčov, ale o chybe vlastníka, že im nepomohol tak, aby si to mohli užiť až do konca. Aj najlepší a najskúsenejší hráči sa môžu na niečom zaseknúť.

Escape room je o zábave, úlohách, adrenalíne, atmosfére, určite nie o zlých pocitoch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*