Hostel Room 2: Asylum

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
Hostel Room 2: Asylum
Hostel Room 2: Asylum

Snažíš sa zotaviť zo svojho nedávneho úniku a staneš sa na základe odporúčania nemocnice novým klientom privátneho medicínskeho zariadenia. Dostal si pozvánku na vstupnú prehliadku a tak sa dostavíš na objednaný termín. Už pri vstupe ale zisťuješ, že tu niečo nesedí. Ponurá čakáreň, divný personál... Pri pokuse o odchod však zistíš, že už nie je cesty späť a povinná prehliadka ťa neminie. Prichádza na teba rad a ty musíš vojsť do tmavej ambulancie, kde bude rozhodnuté na aké oddelenie budeš nedobrovolne odvedený. V tomto prípade však zvráteného chirurga nezaujímajú tvoje choré orgány, ale práve naopak! Tie zdravé! Spolu s ostatnými pacientami v čakárni sa podrobíte prehliadke a stávate sa väzňami hrôzostrašného ilegálneho zariadenia obchodujúceho s ľudskými orgánmi. Pekná tvár? Zdravé telo? Tento krát to bude to posledné čo práve chceš vlastniť – tvoje koleso osudu sa rozbieha znova! Podarí sa ti spolu s ostatnými utiecť než sa dostanete pod ostrý chladný skalpel? Bez vzájomnej spolupráce to však ani tento krát rozhodne nepôjde. Hra HOSTEL ROOM 2: ASYLUM ponúka pokračovanie úspešnej horrorovej LARP hry, tento krát s tématikou ASYLUM (zvrátené nemocničné zariadenie). Zbrusu nové efekty a rekvizity, vynovený a zväčšený priestor - 7 nových miestností, profesionálne hollywoodske masky, náročné úlohy, intenzívnejší zážitok! Zdvíhame už vysoko nastavenú latku. Hra je silne horrorová a nevhodná pre slabé povahy a kardiakov. Ak však miluješ adrenalín, chceš prekonať strach a zistiť aké máš schopnosti pod rôznymi druhmi psychických tlakov, si na tom jedinom správnom mieste. Špeciálne efekty, až 17 miestností a samozrejme zbrusu nové temné záporné postavy sú aj naďalej zárukou exkluzívneho unikátneho zážitku pre teba a tvoju partiu!

Zabudni na kino, prejdi za plátno a prídi si zažiť svoj vlastný reálny thriller k nám…

Oficálny text zo stránky

Kontakt

Kopčianska 20, Areál MATADOR +421 919 442 928, +421 903 800 598 info@undeadarena.com

Mesto:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , , , , , , , , , , Pre:

Pravdu povediac som od toho čakal teda podstatne viac. Očakávania boli vysoké – od vizuálne prepracovanej stránky, cez počet lajkov, cez oslavné recenzie až po rozhovory s inými hráčmi a porovnávanie s inou zážitkovou escape roomou – Strašidelné príbehy socializmu.

Samotná miestnosť, je po zážitkovej stránke spracovaná špičkovo. Ohromujúce vizuály a priestory, hudba a zvuky, ktorá zvýrazňuje atmosféru a ku tomu komparz. Šúchajúci nohami, funiaci do tváre, jednoducho zombie vyšitý. To sa musí tejto miestnosti uznať – atmosféru vytvára špičkovú.

Až do chvíle, kým si neuvedomíte, že to je vlastne všetko. Ja som zrovna mal tú smolu, že som prvých 10 minút len ležal a čakal kým ma nevyslobodia. Tímu sa nepodarilo vyriešiť úlohu, takže som si chvíľu počkal. Škoda, že tá úloha bola len jedna z mála úloh, ktoré tam boli

Celá hra je totiž založená na hľadaní. Prehľadávaní všetkého možného, čo sa len dalo, aby sme našli ďalší kľúč. Bateriek bolo málo, takže viacerí sme sa mohli hlavne pozerať, pretože svetlo bolo pri hľadaní naozaj dôležité. Sem tam sa okolo nás preplížil komparzista, čím predĺžil hľadanie, ale to bolo v podstate všetko. Sem tam síce niekoho chytil (netuším síce ako sa mu to podarilo, komparz sa hýbal presne tak, ako mal – pomaličky a za adekvátnych zvukov, takže stačí poriadne počúvať), ale po chvíli som komparz v podstate ignoroval a robil si svoje.

A to je to. Hľadanie je síce fajn, ale kľúčov bolo tiež menej ako hráčov, takže zákonite je v hre niekto, čo nič nenájde. A úloh je ešte menej. Ak si chcete hru užiť celú a chcete používať hlavu, tak určite neseďte na kraji pri začiatku hry. Pekne do stredu a nenechať sa zobrať. Prídete tak o jednu z mála úloh, ktoré tam sú.

Veľkosťou priestorov je táto hra ale fakt sila – človek si normálne zabehá. Som fakt zvedavý na ten escape room spojený s airsoftom. Presne o tomto je ale táto miestnosť. Nenechať to len na komparze, ale aj na iných hráčoch – ten priestor si to žiada. Takto mi to pripadlo trochu nemastné neslané.

Pre koho je teda táto hra určená? Ľudia, ktorí si chcú užiť atmosféru a majú radi horor nech sem bežia a podávajú si kľučku. Ak máte radi escape rooms ako také, tak si to tiež dokážete užiť. Ak ale idete po úlohách alebo nemáte radi tmu a horor, tak si vyberte iné miestnosti. Toto bude pre vás strata času.

Good

  • Rozloha
  • Interiéry, exteriéry, komparz
  • Atmosféra a spracovanie
  • Profesionálny prístup osadenstva

Bad

  • Málo úloh
  • Málo kľúčov
  • V čase je zarátaná aj príprava tímu
  • Po čase nuda
7

Good