Bathory

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
Bathory
Bathory

ROOMKY je nová úniková hra priamo v historickom srdci nášho Malého Ríma so zameraním sa na najznámejšiu masovú vrahyňu, ktorá preslávila Slovensko. Dokážeš do časového limitu 90 minút vyriešiť úlohy, nájsť kľúčik od dverí, uniknúť pred krutou smrťou a nestať sa tak ďalšou obeťou?? Zároveň podať svoje písomné svedectvo o páchaných zverstvách a podeliť sa s ostatnými o tvojich zážitkoch skôr ako jej príchod ohlásia hradné zvony?? Neváhaj a príď sa spolu so svojimi priateľmi, známymi, rodinou či kolegami zabaviť a zároveň vyskúšať svoju bystrosť, myseľ a intuíciu, ktoré otestuješ v našej hre. Na tvojom veku nezáleží, nakoľko krvavá grófka neustále hľadá nové služobníctvo na svoje panstvá.

Oficálny text zo stránky

Kontakt

https://www.facebook.com/roomky.sk
Pekárska 21, Trnava 91701
+421 911 019 929
tt.roomky@gmail.com

Mesto:Obtiažnosť:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , Pre:

Miestnosť venovaná známej krvavej pani naznačovala hororovú atmosféru, ale tej tam bolo len tak akurát. Aj slabšie povahy to zvládnu, takže netreba obísť túto miestnosť len kvôli slabšiemu žalúdku.
Celkovo by som o tejto miestnosti povedal, že je v pohode. Taká oddychová. Úlohy sú logické, takže sa na dá prísť na riešenie v pomerne krátkom čase. Celá hra je celkom vhodne usmerňovaná denníkom, ktorý hráči nájdu na začiatku hry, takže celá hra je v podstate lineárna a tým pádom vždy tušíte, čo treba riešiť a na čo sa zamerať.
Toto môže byť pre niekoho ale trochu mínus, pretože sa tím nemôže rozdeliť. Vždy je na riešenie práve jedna vec, takže ak vás je viac, tak sa môže stať, že zrovna niekto musí stáť. Jednoducho sú štyria ľudia na riešenie niektorých vecí príliš veľa. Pri našej hre to síce nebolo na škodu, lebo sa tí, čo neriešili aspoň mohli chladiť pri ventilátore. Pre niektorých hráčov to ale môže pôsobiť negatívne. Preto by som odporúčal pre skúsených hráčov menšiu skupinu, maximálne troch.
Tiež menší počet pomôže aj pre to, že miestnosť je pomerne malá, takže pri väčšej skupine by si mohli ľudia zavadzať.
Musím hre vytknúť ale pár vecí. Prvou je to, že sa mohli použiť niektoré kľúče viac krát. Zoberte to ako radu, ak vám to nepovedia – neoznačené kľúče môžete použiť viac krát. A druhá výtka. Niektoré indície boli schované na miestach, ktoré som ako skúsený hráč nechcel prehľadávať, aby som to náhodou nezničil. Nie je to nič hrozné, ale zanechá to trochu zlý pocit, keď neviete nájsť vec, ktorá vás posunie ďalej len pre to, že ste opatrní.
Celkovo by som povedal, že je to ľahšia hra, ktorá je vhodná aj pre začiatočníkov. Prechod hrou je lineárny, takže sa nemáte veľmi kde zaseknúť. Pre skúsených hráčov odporúčam hru len v menšom počte, aby ste si to poriadne užili.

Good

  • logické úlohy
  • nenásilné smerovanie hrou

Bad

  • indície schované na miestach, ktoré vyzerajú ako neherné kulisy
  • použitie kľúča viac krát
  • prílišná linearita, nemožnosť rozdelenia tímu
6

Fair