Tajomstvá Nikola Teslu

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
Tajomstvá Nikola Teslu
Tajomstvá Nikola Teslu

Veľký vedec Nikola Tesla zasvätil svoj život projektu, ktorého podrobnosti sú pre ľudstvo stále záhadou. Vy a Váš tím máte možnosť cestovať v čase, ocitnúť sa na začiatku 20. storočia a nazrieť do slávneho laboratória Nikola Teslu. Bohužiaľ, v minulosti sa môžete zdržať nanajvýš hodinu a preto neváhajte a ponáhľajte sa vyriešiť hádanku a získať tajomstvo slávneho fyzika.

Oficálny text zo stránky

Kontakt

Stránka miestnosti
Záhradnícka 72, 821 08 Bratislava
+421 902 805 908
info@questum.sk

Mesto:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , Pre:

Táto miestnosť sa bez problémov zaradila medzi moje top miestnosti. Je najkrajšie spravená zo všetkých miestností, ale má pár chybičiek v úlohách, takže to prvé miesto nebude. Ale pekne porade.

Vizuál miestnosti je naozaj super. Ako názov napovedá, ide o miestnosť geniálneho vynálezcu, ktorého hlavnou náplňou bola elektrina vo všetkých podobách. Aj jednotlivé úlohy sú založené na týchto vynálezoch, takže sa postupne všetko rozsvieti, rozbliká, praská, hádže blesky, … Krása.

Sem tam to aj zabrní, takže asi varovanie na stene pred vstupom do miestnosti úplne neklame. Je tam zákaz vstupu kardiakom, ľuďom z kardiostimulátormi, možnosť poškodenia mobilov, … Odporúčam držať sa toho varovania, môže sa tam teoreticky naozaj niečo stať. Elektriny je naokolo naozaj veľa.

Ak ste ale zdraví, tak si miestnosť určite užijete. Raz nás dokonca aj prekvapil dym, ale asi to tak malo byť, pretože sa tým otvorila ďalšia úloha. Úlohy sú pekne logicky spravené, ale povedal by som, že nie všetky. Riešenie pár úloh nám pripadlo trochu nasilu, ale na dojme z miestnosti to až tak nezmení. Ak teda dokážete vyriešiť tieto úlohy inak (ako vždy radím ľuďom u nás – brute force, t.j. vyskúšať všetky možnosti a nie vytrhať dvierka z pántov, je fajn spôsob riešenia, ak nie je veľa možností).
Čo vytknúť tejto miestnosti? Ťažko povedať veľa toho nie je. Možno tých pár úloh, ktoré neboli až tak pekne logické ako zvyšok, ale to je asi tak všetko. Túto miestnosť jednoznačne odporúčam. Je to určite najlepšia miestnosť od Questumu a jedna z najlepších vôbec.

Good

  • Prevedenie miestnosti – super kulisy, prístroje
  • Perfektné hračky a kulisy, prechody medzi miestnosťami
  • Logické úlohy

Bad

  • Pár úloh s nejednoznačným riešením
  • Nevhodné pre menšie deti (nebezpečná)
  • Nevhodná pre ľudí so zdravotnými problémami
9.1

Amazing