Tajomné laboratórium

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
Tajomné laboratórium
Tajomné laboratórium

Byť archeológom je náročné. Nikdy neviete do čoho vpadnete. Tentokrát sa Vám podarilo nájsť tajomný sovietsky bunker, z ktorého sa vykľulo výskumné laboratórium. Avšak niekto z Vašej skupiny nešťastnou náhodou spustil samodeštrukčný systém. Buď ho do hodiny deaktivujete, alebo sa nejakým iným spôsobom dostanete z laboratória von, alebo tam uviaznete a zahyniete. Aká bude Vaša voľba?

Oficálny text zo stránky

Kontakt

Záhradnícka 72, 821 08 Bratislava
+421 902 805 908
info@questum.sk

Mesto:Obtiažnosť:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , Pre:

No. Hneď na úvod môžem povedať, že táto escape room mi veru vôbec nesadla. Je tam pre mňa príliš negatív a iba málo pozitív. Všetko to rozpíšem v nasledujúcich odstavcoch.

Najväčším negatívom boli dve úlohy, ktoré posunuli celý zážitok do úzadia a nebudem si stadiaľ pamätať asi nič viac.

Jedna úloha bola v podstate o triafaní sa niťou do očka ihly na vzdialenosť troch metrov (prenesene, ale ako metafora to dosť sedí), takže to trvalo. A keďže to bolo to jediné, čo nám bránilo v ukončení hry, tak sme skúšali a skúšali a skúšali a … A pritom je tú úloha ako taká fajn a dokonca sme ju už riešili vo viacerých miestnostiach. Ale tu bolo spracovanie také, že to bolo veru zlé.

Druhá úloha zasa nedovoľovala chybu a nedala možnosť opravy. Takže ak sa niekto pomýli, že nevie čo sa stalo, tak ani nebude vedieť ako pokračovať. A môže sa snažiť koľko chce. Ale hlavne bola táto úloha pre jedného, takže zvyšok tímu mohol ísť na kafe (ak by taká možnosť bola, tak ju využijeme, pretože by sme to v pohode stíhali). A znova je to úloha, ktorú chcel robiť každý (perfektná hračička) ale o to to bolo horšie. Taký potenciál a takto premrhaný.

Druhé negatívum tejto miestnosti, ktoré ma trochu rozladilo je množstvo balastu okolo jednotlivých úloh. Chápem, že kulisy a rôzne predmety sú potrebné na dotvorenie atmosféry, ale keď polovica vecí nič nerobí, tak je to len o skúšaní, hľadaní a snažení sa vcítiť do mysle tvorcu.

Ale aby som len nehovoril negatíva. Niektoré úlohy sú naozaj pekné a originálne spravené. Aj pár hračičiek sa tam nájde, takže sa trochu dá aj pohrať. Kulisy podfarbujú príbeh tejto miestnosti (a to aj s použitou ruštinou pri kulisách a v rámci niektorých úloh) a aj zvukový podmaz je fajn a dopĺňa túto atmosféru. Ako je zvykom u týchto majiteľov, tak čas tam nie je zobrazovaný priamo, čo tiež podfarbuje atmosféru časového presu. Ale to je asi tak všetko.

No a čo na záver? Je veľa miestností, kde si to užijete viac ako tu. Aj čo sa týka úloh aj čo sa týka atmosféry. Tu je na škodu prílišná snaha o atmosféru (množstvo kulís a balastu), ktorá vo výsledku škodí celkovému dojmu. A je tu pár úloh, ktoré sú riešiteľné len s veľkým časovým nasadením, čo vôbec nenahráva plynulosti hry.

Good

  • pár originálnych úloh
  • pár pekných hračiek
  • vhodne skombinovaný príbeh, kulisy a hudobný podmaz

Bad

  • úloha, bez možnosti omylu a iba pre jedného
  • úloha, kde bola extrémne malá tolerancia chyby
  • veľa nepoužiteľného balastu
5

Average