Da Vinciho tajomstvá (BA)

Profile photo of admin
Stránka miestnosti
Da Vinciho tajomstvá (BA)
Da Vinciho tajomstvá (BA)

V našej tretej izbe zažijete dobrodružstvo pri hľadaní Svätého grálu. Podľa kresťanských legiend to mala byť čaša alebo pohár, z ktorej údajne pil Kristus pri Poslednej verčeri. Jeho prvý strážcom sa stal Jozef z Arimatie, od neho sa Svätý grál dostal pod ochranu Rádu templárov. V 15.storočí sa moc Rádu templárov natoľko oslabila, že už nevedeli zabezpečiť dôstojnú ochranu grálu. Preto vyhľadali najväčšieho mysliteľa toho obdobia Leonarda Da Vinciho, aby skryl Svätý grál tak, aby ho nemuselo strážiť 100 mužov, ale nech je predsa vo veľkom bezpečí. Leonardo sa ujal výzvy a vytvoril systém kódov, symbolov, súvyslostí, ktoré poznalo len pár vyvolených. Podľa legiend k nájdeniu grálu bolo treba navštíviť Miláno, Benátky, Rím, Veronu, Turín a Vatikán a v každom z miest vyriešiť komplikovanú spleť Da Vinciho kódov.

Váš tím sa práve púšťa do hľadania, v bývalej pracovni Leonarda Da Vinciho v Miláne a pokúša sa vyriešiť jeho logické postupnosti , aby ste našli indíciu, ktorá Vás povedie do Benátok.

Da Vinci bol však prezieravý a vedel, že po ceste za grálom sa nevyberú len vyvolení, ktorí poznajú presnú cestu. Preto do svôjho systému zakomponoval aj ochranné mechanizmy. V každom z miest sa musia kódy vyriešiť za 70 minút, inak sa indícia vedúca do ďaľšieho mesta zničí. A grál sa nikdy nenájde.

Zvládnete to?

Oficálny text zo stránky

Kontakt

Hattalova 12/B , 831 03, Bratislava
+421 904 380 790
info@paniqroom.sk

Mesto:Obtiažnosť:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , , Pre:

Recenzia

Túto miestnosť považujem zatiaľ za jednotku zo všetkých miestností, ktoré som kedy navštívil. Je to miestnosť, kde sme pár krát len stáli, obzerali sa okolo seba a užívali si atmosféru. Krásne sa tu stretla téma miestnosti, vybavenie, dekorácie, úlohy a obtiažnosť. Táto escape room je jednoducho nádherná. Hra so svetlom a tmou, hra s témou a naviazanie úloh na tému. Všetko to jednoducho spolu sadlo. Je to konečne miestnosť, kde úloha s UV nie je len ďalšia úloha typu “na chvíľu zhasni, určite sa objaví kód”, ale je to úloha, na ktorú budem ešte dlho nostalgicky spomínať.

Obtiažnosť úloh nepovažujem sa príliš veľkú, dokážu si to užiť všetci od začiatočníkov, cez deti až po najskúsenejších hráčov. Každý si tam nájde to svoje, od logických úloh, cez mechanické hračky až po drobnosti a detaily, ktoré človek dokáže ľahko prehliadnuť.

V tejto miestnosti nie je nič strašidelné, obtiažnosť úloh je na primeranej úrovni, takže ju odporúčam každému, kto si chce takúto miestnosť vyskúšať. Jediný problém je, že môže byť v ďalších miestnostiach trochu sklamaný.

 

Good

  • Hra so svetlom a tmou
  • Vybavenie miestnosti
  • Úlohy typu - Jééj, pozri čo to spravilo
  • Úlohy typu - Jééj, poď pozrieť ako to super vyzerá

Bad

  • Prístup cez vrátnicu
  • Nie sú zverejňované časy, takže nemajú sieň slávy
9.4

Amazing