The Godfather

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
The Godfather
The Godfather

Kedysi dávno si požiadal hlavu mafie o láskavosť. Teraz prišiel čas splatiť staré dlhy. Nie je to ale jednoduché. Postupne dostávaš úlohy, ktoré musíš spolu so skupinou gangstrov splniť a tak vykúpiť svoj dlh.

Dokážeš to?

Oficálny text zo stránky

Kontakt

Stránka miestnosti
Hviezdoslavova 45, Námestovo
+421 915 040 555
info@escapeplan.sk

Mesto:Obtiažnosť:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , Pre:

Ako názov napovedá, celá miestnosť má gangsterskú tematiku a aj tomu prispôsobené vybavenie a úlohy. Výbava je naozaj pôsobivá a veľmi sa hodí do témy, úlohy tiež, takže hra dokázala chytiť za srdce a pustiť až na konci.

Úlohy boli väčšinou ľahko pochopiteľné a pri použití základnej logiky aj ľahko riešiteľné, takže si ich dokážu užiť aj začiatočníci.

Čo bolo ale trochu iné bolo upozornenie na začiatku hry, že sa jedná o lineárnu miestnosť a že s tým bola aj navrhovaná. Podstatou miestnosti je preto tímové a nie samostatné riešenie úloh. Viem, že niektoré miestnosti sú tak spravené možno neúmyselne, ale bol som zvedavý, ako sa s tým vysporiadala táto miestnosť. Trochu som sa obával toho, že sa budeme motať jeden druhému pod nohy a že sa niekto ani nedostane ku riešeniu, pretože to vyrieši niekto iný.

Boli sme traja, ale moje obavy sa našťastie nenaplnili. Úlohy nám vyšli tak, že sme si ich v podstate striedali, pretože jednotlivé úlohy sadli vždy niekomu inému. Tiež sme boli donútení spolupracovať, takže sme sa na žiadnej úlohe veľmi nezasekli a hra veselo plynula ďalej. Táto miestnosť inak môže veľmi pomôcť začiatočníkom, pretože sa tu naučia spolupracovať a rýchlejšie sa dostanú do „escape módu“.

Celkovo môžem povedať, že miestnosť bola naozaj pekne spravená a užil som si ju. Jednoznačne ju odporúčam pre začiatočníkov a skúseným hráčom odporúčam skôr menší počet. Myslím, že aj dvojica by si tu pekne užila (zahrala).

Good

  • Ideálna pre začiatočníkov
  • Logické úlohy

Bad

  • Jednoduché
8.2

Great