V pazúroch ŠtB

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
V pazúroch ŠtB
V pazúroch ŠtB

"

Vráťte sa u nás o pár desaťročí späť, keď tajná polícia striehla na nepriateľov režimu. Vstúpte do bytu, z ktorého veľa nešťastníkov zmizlo bez stopy. Uniknete z neho živí aj s dôležitými informáciami v boji za slobodu?

Oficálny text zo stránky

Kontakt

http://brainteaselava.sk/
Zámocká 36, 811 01 Bratislava
+421 2 210 255 36
info@brainteaselava.sk"

Mesto:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , Pre:

Téma tejto escape hry je podobná ako pri jej outdoorovej City game, takže sme sa tu znovu vrátili do čias komunizmu. Bol som rád, že na nás nenatiahli nejaké uniformy, pretože to by atmosfére možno pomohlo, ale pre nás asi skôr nie. Úvod je celkom sranda, doviedli nás do miestnosti poslepiačky a po kratučkom úvode mohla hra začať.

Chvíľu sme sa popozerali a začali brať hru útokom. Už pri tomto začiatku som ale získal jeden pocit, ktorý sa mi potvrdil pri písaní tejto recenzie. Hra má pekné logické úlohy, ktoré pekne nadväzujú, ale sú určené skôr pre začiatočníkov. Je tam využitých pár princípov, ktoré som už niekde zažil, alebo som o nich počul, takže sme sa pri väčšine úloh v podstate ani nezastavili, len sme ich automaticky vyriešili. Niektoré úlohy sme dokonca preskočili, pretože sme získali riešenie inak. To ale neznamená zlú miestnosť, len by som povedal, že pre skúsených hráčov je lepší menší počet, nech sa trochu viac potrápia.

Miestnosť je spravená tematicky a škoda našej rýchlosti, mohli sme pri hre zažiť aj príjemné prekvapenie spojené s témou. Nebudem spoilovať, nechajte sa prekvapiť sami. Každopádne to majú majitelia celkom premyslené, aby si človek túto miestnosť trochu zapamätal.

A ešte je tu jedna vec, ktorá je medzi escape hrami na Slovensku jedinečná. A to možnosť duelu – simultánnej hry dvoch skupín v identických miestnostiach proti sebe. Toto je podľa mňa super nápad hlavne pre väčšie partie, prípadne team buildingy. A ku tomu pridať ešte City game, tak sa vie bez problémov zabaviť naraz veru veľa ľudí.

Čo záverom? Izba je fajn, témy sa dobre drží a je super pre začiatočníkov. Pre skúsených skôr v menšom počte, nech si ju poriadne užijú.

Good

  • Duel
  • Prekvapenia počas hry
  • Dobré pre začiatočníkov

Bad

  • Možnosť preskočenia úloh
  • Niektoré úlohy sú trochu nasilu
8

Great