City Game

Profile photo of Fukal
Stránka miestnosti
City Game
City Game

Mladého Viliama nevideli už niekoľko dní. Polícia si nevie dať rady. Blízki sa obávajú najhoršieho, vedia totiž, že nebol úplne obyčajným študentom. Podarí sa vám zistiť, čo sa stalo?

Dej príbehu vás zavedie na zaujímavé miesta v historickom centre Bratislavy s krásnymi výhľadmi i špecifickou atmosférou. Odkázaní len na seba a na pár netradičných pomôcok vo vašom batôžku postupne vyriešite úlohy zamerané na postreh, sedliacky rozum a chuť objavovať.

Hra je vhodná pre úplných začiatočníkov ale rozmanitosťou úloh aj veteránov únikových hier, či geocachingu. Navigácia počas hry je pomerne ľahká, ale aspoň úplne základná schopnosť pracovať s mapou môže byť výhodou.

Oficálny text zo stránky

Kontakt

http://brainteaselava.sk/o-hre-city-game/
Zámocká 36, 811 01 Bratislava
+421 2 210 255 36
info@brainteaselava.sk

Mesto:Obtiažnosť:Dĺžka hry:Majiteľ:Typ:Počet hráčov:, , , Pre:

Toto je trochu iné ako klasické escape hry. Je to asi dosť jasné, keďže sa jedná o outdoorovú escape hru. Máme nejaké skúsenosti s Geocachingom a aj s keškami, kde sa behá po meste a riešia sa úlohy, tak sme boli zvedaví o čom bude toto.

Na úvod hry nás navnadili príbehom, dostali sme nejaké pomôcky, ktoré sme mali využiť pri hľadaní a riešení a mohli sme vyraziť do mesta.
Outdoorová hra je veru celkom iná ako klasická miestnosť. Je to veľmi vidieť na tom, že tvorcovia hry majú nižšiu kontrolu nad jednotlivými úlohami. Jednu sme nedokázali spraviť vôbec pre okolnosti v meste a dve sme skôr tipli ako vyriešili. Holt to je cena za ten outdoor.

Tu by som ale povedal to, že nie je hanba sa ozvať za takýchto okolností, pretože sa vám môže stať to čo nám. My sme zle vyriešili úlohu a tým sme nasmerovali hru zlým smerom. Mali sme ale tú smolu, že sme sa pomýlili tak zvláštne, že sme sa síce dostali až do cieľa ale s preskočením časti cesty. Toto nám ale zamedzilo vyriešenie finálnej úlohy, takže sme to nakoniec vzdali. Nemám to ale tvorcom hry až tak za zlé, pretože si za to môžeme čiastočne sami – neozvali sme sa, keď sa to nedalo riešiť podľa zadania. To sme celí my. Aj keď by mohol pomôcť zásah od tvorcov, aby nás počas hry nasmerovali správnym smerom.

Hra je prezentovaná aj ako rodinná hra, ale podľa môjho názoru až s deťmi, ktoré sa vedia zapojiť do riešenia. Takže aspoň tak 10+. My sme zobrali so sebou na prechádzku aj syna, ktorý má 5, ale musím povedať, že to nebol veľmi dobrý nápad. Bol jednoducho na túto hru príliš malý. Jeden z dôvodov je ten, že pri viacerých úlohách nedokázal pomôcť, takže sa tam dosť nudil. A druhý dôvod bol ten, že sa pri hre aj dosť nachodí, takže z časových dôvodov treba trochu pridať a to sa tiež nedalo nazvať rodinná prechádzka. Takže ak chcete brať deti, tak aspoň vo veku, kedy už vedia bez problémov čítať a pomôžu s riešením. Inak to bude pre ne skôr naháňanie sa z miesta na miesto.

Z hry mám také zmiešané pocity. Nápady a úlohy sú fajn, ale sú poznačené exteriérom. Niekedy je riešenie trochu nejednoznačné a pomôže len domýšľanie si podľa zadaní. Prechádzka je v peknej časti Bratislavy, ale treba aj trochu pridať, nie len sa prechádzať. Bolo to fajn, ale pre mňa je to skôr taká zábavka, keď už dôjdu všetky indoor miestnosti. Alebo keď je vonku pekne a chcete sa poprechádzať aj s trochou rozmýšľania.

Good

  • Pekné prostredie
  • Príbeh, ktorý dokázal aj pomôcť
  • Prekvapujúce úlohy a využitie prostredia

Bad

  • Niektoré úlohy nie sú úplne jednoznačné
  • Hra môže byť veľmi ovplyvnená okolnosťami
7

Good